Nowe Prawo Restrukturyzacyjne
nowa jakość współpracy z Urzędem Skarbowym i ZUS,
procedury naprawcze przystosowane do sytuacji dłużnika

Restrukturyzacja firmy
zawieszanie postępowań egzekucyjnych, możliwość finansowania dłużnika

Prowadzenie działalności gospodarczej po wszczęciu egzekucji
Umożliwiamy dalszą działaność i uzyskiwanie z tego tytułu przychodów przy pełnym zabezpieczeniu Państwa strony. więcej

Przejęcia zadłużonych spółek, zarządy tymczasowe na czas kryzysu
Skutecznie pomagamy zadłużonym przedsiębiorcom

Upadłość transgraniczna  
DE_Wersja NiemieckaErnst Begemann
+48 12 429 69 49

enMatt Purland
+48 537 774 226

 DSN_2319_cutyPostępowania układowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne prowadzę od ponad 20 lat. Zajmując się poszczególnym przypadkiem staram się dokładać niezwykłej sumienności i staranności, zdając sobie sprawę, że jest to często walka o być lub nie być nie tylko przedsiębiorcy ale również człowieka i jego rodziny.  Chcę jednak podkreślić, że podjęcie przeze mnie sprawy obrony dłużnika jest konsekwencją stwierdzenia sensowności takiej walki a nade wszystko przekonania o jego uczciwych intencjach. Jest wykluczona obrona kogoś, kto z zamiarem oszukania i wyłudzenia pieniędzy prowadził działalność gospodarczą.Każdy z nas ma prawo podjąć ryzyko bycia przedsiębiorcą, wielu z nas to się nie udaje. I tym staram się pomagać.

Dr Roman Ziembiński 

restrukturyzacja firmy 2

Obowiązujące nowe Prawo Restrukturyzacyjne od 1 stycznia 2016 roku jest pierwszym rozwiązaniem legislacyjnym, które w pełni chroni przedsiębiorców i umożliwia im powrót do normalności gospodarczej. Poprzednie Prawo Upadłościowe i Naprawcze miało wiele wad, które wraz ze zmieniającą się rzeczywistością jeszcze bardziej się pogłębiały.

Czytaj dalej 

restrukturyzacja firmy2 - egzekucjaJedną z najważniejszych cech nowego Prawa Restrukturyzacyjnego jest zawieszenie postępowań egzekucyjnych z mocy samego prawa w momencie otwarcia postępowania układowego. Dla wnioskodawców jest to szczególnie istotne, do tej pory bowiem było możliwe zawieszenie postępowań egzekucyjnych jedynie na wniosek i po rozpatrzeniu przez sąd. Uniemożliwiało to bardzo często skuteczną naprawę przedsiębiorstwa i zawieranie ugody było bezsensowne. Dzisiaj otwierając postępowanie restrukturyzacyjne dostajemy się pod parasol ochronny sądu i do momentu zawarcia (bądź też nie) układu jesteśmy bezpieczni pod względem dalszego, niezakłóconego prowadzenia działalności gospodarczej.

Czytaj dalej

Parter w spółce kapitałowejW obecnym czasie, szczególnie zaś po wprowadzeniu upadłości konsumenckiej, zauważyć można pewne rozluźnienie uwagi związanej z ogłoszeniem upadłości lub restrukturyzacji przez zarząd spółki z o.o. Upadłość konsumencka stała się pewnym panaceum na kłopoty osobiste członków zarządu w razie kłopotów finansowych spółki. Wydaje się, i nie jest to opinia odosobniona, że sądy łatwo, często zbyt łatwo postanawiają o przeniesieniu odpowiedzialności za długi spółki na członków jej zarządu.

Czytaj dalej

Współpracujemy z wydawcami oraz portalami


DE_Wersja NiemieckaWspółpracujemy z niemiecką kancelarią:

Jörg Franzke
Rechtsanwalt
Registered European Lawyer (UK)
ra-franzke@dols-franzke.de
www.ra-franzke.de

12%
jedynie co dziesiąte postępowanie zakończyło się skierowaniem wniosku do sądu o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej
76%
76% postępowań układowych, prowadzonych przez nas w latach 2008-2015, zakończonych zostało ugodą z wierzycielami
17%
tylko co piąta prowadzona przez nas sprawa zakończyła się licytacją nieruchomości dłużnika.

successReferencje

Referencje z powodów dyskrecji nie mogą być przedstawione. Przykłady podane jako wdrożone postępowania zakończyły się sukcesem, przy czym zawsze działanie wsparte było całkowitą szczerością i wolą współpracy.

successWspółpraca

Wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie z klientem podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego, które jest bezpłatne.

successDyskrecja

Zapewniam absolutną dyskrecję. Gwarantuję, iż powierzone mi informacje nigdy nie trafią do osób niepowołanych.

successPoufność

Gwarantuję, iż powierzone mi informacje nigdy nie trafią do osób niepowołanych.

dr Ziembiński i Partnerzy - Kancelaria Prawa Gospodarczego z główną siedzibą w Poznaniu działa na terenie  Polski - Poznań, Warszawa, Wrocław,Gdańsk,Gdynia,Sopot, Zielona Góra, Opole, Szczecin, Bydgoszcz (i Toruń). Usługi również świadczymy w całym województwie wielkopolskim: Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Swarzędz, Śrem, Września i Turek oraz Suchy Las, a w mazowieckim w miejscowościach: Wołomin, Piaseczno, Pruszków, Radom, Płock, Zielonka, Otwock, Mława. Na Dolnym Śląsku oddział mieści się we Wrocławiu, ale usługi są świadczone w takich miastach jak Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica i Bolesławiec.Na Śląsku obsługujemy miasta: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rybnik, Tychy, Chorzów, Ruda Śląska, Jaworzno, Mysłowice oraz Żory. Nasi prawnicy posiadają odpowiednie doświadczenie, aby prowadzić w imieniu naszych klientów sprawy przez Urzędami Skarbowymi, ZUS i komornikami sądowymi. Oferujemy usługi i porady prawne związane z prawem gospodarczym i cywilnym, a najczęściej są to sprawy związane z prawem upadłościowym i naprawczym - upadłość firmy/przedsiębiorstwa) (postępowania układowe: upadłość układowa, likwidacyjna, restrukturyzacja firmy), oraz upadłość konsumencka a także sprawy związane ochroną majątku. Skontaktuj się z nami i otrzymaj pełną informację na spotkaniu z prawnikiem.